Zilele orasului Alba Iulia, pe ore !

Zilele orasului Alba Iulia, pe ore !

VINERI, 24 MAI 2013

 

14:00 WEEKEND ŞAHIST ALBAIULIAN

Turneu de şah – Clubul municipal de şah

19:30 DESCHIDEREA OFICIALĂ A ZILELOR ORAŞULUI – PARADA CETĂŢII ALBA CAROLINA

Traseu: Pietonala Mihai Viteazul – Piaţa Cetăţii

20:00 DANSURI MEDIEVALE

Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia / Piaţa Cetăţii

20:10 SPECTACOL GARDA ROMANĂ

Garda romană a Muzeului Naţional al Unirii Alba Iulia / Piaţa Cetăţii

21:00 ELENA GHEORGHE & BAND

Concert / Scena 1 Piaţa Cetăţii

22:00 ACVILA SOPHIA

Spectacol itinerant cu car alegoric – Compania „Carros de Foc” Spania / Pietonala Mihai Viteazul – Piaţa Cetăţii

23:00 TAXI

Concert / Scena 1 Piaţa Cetăţii

 

 

SÂMBĂTĂ, 25 MAI 2013

 

09:00 WEEKEND ŞAHIST ALBAIULIAN

Turneu de şah – Clubul municipal de şah

09:00 CUPA „ZILELE MUNICIPIULUI ALBA IULIA” LA TENIS DE CÂMP

Turneu tenis de câmp / Baza sportivă Pro Linca

09:30 PARADA ABSOLVENŢILOR UNIVERSITĂŢII „1 DECEMBRIE 1918” ALBA IULIA

Traseu: Casa de Cultură a Studenţilor – Piaţa Cetăţii

10:00 CEREMONIA DE ABSOLVIRE A PROMOŢIEI 2013 A UNIVERSITĂŢII „1 DECEMBRIE 1918” ALBA IULIA

Scena 1 Piaţa Cetăţii

10:00 CUPA „ZILELE MUNICIPIULUI ALBA IULIA” LA FOTBAL

Turneu fotbal / Baza sportivă Ampoi II

12:00 MICII MUSCHETARI

Spectacol Teatrul de Păpuşi „Prichindel” Alba Iulia / Scena 1 Piaţa Cetăţii

13:00 LA HOTARELE ROMEI – DACI, CELŢI, VANDALI

Vernisaj expoziţie brăţările dacice / Muzeul Naţional al Unirii Alba Iulia

20:00 BĂRBIERUL DIN SEVILLA

Spectacol operă cu marionete gigant / Piaţa Cetăţii

21:00 GÂNDUL MÂŢEI

Concert / Scena 1 Piaţa Cetăţii

22:00 TABARKA

Spectacol itinerant cu car alegoric – Compania „Carros de Foc” Spania / Pietonala Mihai Viteazul – Piaţa Cetăţii

22:45 FINALA UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Proiecţie meci fotbal / Curte interioară Palatul Principilor

23:00 CONNECT-R

Concert / Scena 1 Piaţa Cetăţii

 

 

 

DUMINICĂ, 26 MAI 2013

 

08:30 WEEKEND ŞAHIST ALBAIULIAN

Turneu de şah – Clubul municipal de şah

09:00 CUPA „ZILELE MUNICIPIULUI ALBA IULIA” LA TENIS DE CÂMP

Turneu tenis de câmp / Baza sportivă Pro Linca

10:00 CUPA „ZILELE MUNICIPIULUI ALBA IULIA” LA FOTBAL

Turneu fotbal / Baza sportivă Ampoi II

10:00 URBIS GRATES

Decernare diplome de excelenţă / Sala Unirii

11:00 ZURLI

Spectacol de animaţie pentru copii / Piaţa Cetăţii

12:00 BUCURIA DANSULUI

Şcoala de dans modern Chirilă / Scena 2, strada Muzeului

12:45 CONCERT FANFARĂ

Fanfara Augustin Bena / Scena 2, strada Muzeului

17:00 WEEKEND ŞAHIST ALBAIULIAN

Festivitate premiere turneu de şah – Clubul municipal de şah

17:00 ARMONIA FOLCLORULUI

Spectacol muzică populară (Ansamblul „60 Plus”, Leontina Fărcaş şi „Muguri de Tezaur”, Ansamblul „Augustin Bena”, Ioan Bocşa şi Ansamblul „Icoane”) / Scena 2, strada Muzeului

19:00 VOICES

Gala Laureaţilor Concursului Naţional de Muzică Uşoară pentru Tineri şi Studenţi / Scena 2, strada Muzeului

20:30 CORINA CHIRIAC

Concert / Scena 2, strada Muzeului

21:00 BERE GRATIS

Concert / Scena 1, Piaţa Cetăţii

22:00 ŞTEFAN BĂNICĂ JR.

Concert / Scena 1, Piaţa Cetăţii

23:00 SIMFONIA FOCULUI

Spectacol de artificii / Poarta a III- a a Cetăţii

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top